Про проект
  • Реєстрація

Комп'ютер і Інтернет у сучасному житті - не розкіш, а необхідність

Ірина Покотило,бібліотекар Інтернет - центру

   Cередній вік користувача Інтернетом у світі – 33 роки, але в останній час кількість користувачів, яким за 60, зростає майже на 50% щороку. Люди, які вийшли на пенсію, мають багато вільного часу та стільки ж бажання та енергії зайняти себе чимось, тому Інтернет для них – це широке поле для діяльності.
   Комп'ютер і Інтернет у сучасному житті - не розкіш, а необхідність. Літнім людям пропонують опановувати новітні технології
   Новий проект Інтернет-центру цетральної міської бібліотеки із освоєння комп’ютера та всесвітньої мережі «Комп'ютер - це так просто!» реалізується спільно з ГО «Самопоміч» м.Червонограда. В рамках співпраці надана комп’ютерна техніка для проведення курсів комп’ютерної грамотності. За час реалізації проекту навчання уже пройшли три групи користувачів. Зараз навчаються представники Червоноградського територіального центру соціального обслуговування одиноких громадян, аби в подальшому навчати літніх людей, відвідуючи їх удома. Адже є люди, для яких комп'ютер буде чи не єдиним способом спілкування, єдиним вікном в світ, де вони зможуть відчувати себе не таким самотніми.
   Комп'ютерні курси відкривають людям поважного віку незвіданий світ із великою кількістю інформації. Програма навчання для пенсіонерів розроблена з урахуванням вікових особливостей .
   До програми входять:
- навчання роботі із стандартними програмами OC Windows, а також робота із програмами, що входять до складу Microsoft Office, зокрема з текстовим редактором Word.
- навчання основам роботи в Інтернеті, навігації та пошуку інформації, що сприятиме інформативному проведенню дозвілля, самоосвіті;
- використання електронної пошти та спілкування у Skype, що посприяє постійному зв'язку з родичами, котрі проживають за кордоном.
   Тож після завершення курсів слухачі вмітимуть користуватися оптичною мишею і клавіатурою, працювати з папками та файлами, редагувати тексти в програмі Word, користуватися пошуком в Інтернеті, електронною поштою тощо.

 

«Пункти публічного доступу до Інтернету»: нові технології – нові можливості

І. Покотило, бібліотекар Інтернет - центру

   Впровадження сучасних інформаційних технологій є пріоритетним напрямком роботи бібліотеки.
   У 2011р. бібліотеки ЧМЦБС стали одними з переможців ІІ раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст», започаткованої в Україні фондом Біла та Мелінди Гейтс і отримали 15 комп’ютерів, ліцензійне програмне забезпечення, 4 принтери та 4 сканери, що дало можливість створення чотирьох «Пунктів публічного доступу до Інтернету» в бібліотеках ЧМЦБС.
   Завдяки отриманому обладнанню наші користувачі мають можливість безкоштовного користування послугами Інтернет, пошуку інформації у всесвітній інформаційній електронній мережі на замовлення, спілкування з рідними за кордоном за допомогою Skype, відправлення або приймання повідомлень електронною поштою, запис інформації на диск та usb – накопичувачі, друк на принтері, сканування, копіювання.
   У нас ви зможете задовольнити найрізноманітніші запити на інформацію, зокрема на ту, що відсутня в книжкових фондах ЦБС: законодавчі документи, право, менеджмент фінанси, інновації в галузі освіти, автотранспорт, пошук рефератів, курсових, спорт, новини, тексти електронних книг, художніх творів, поезії, музичних творів.
   Також, у «Пунктах публічного доступу до Інтернету» користувачі мають можливість пройти навчання як індивідуально так і з групами. В програмі навчання: користування комп’ютерами, засвоєння необхідних знань пошуку інформації в мережі Інтернет, знайомство з пошуковими, пізнавальними серверами, користування електронними довідниками, бібліотеками, періодичними виданнями.

Статистика

280792
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий місяць
Вся статистика
41
51
92
265527
1632
4333
280792
Your IP: 98.84.18.52
Server Time: 2024-10-15 18:03:22
Счетчик joomla
777step.net