Головна
  • Реєстрація

Вшановуємо Василя Бобинського

Бібліотекар ЦМБ О. Подольчак

   На відзначення 115-ї річниці від дня народження нашого видатного земляка – поета, публіциста,перекладача, літературного критика Василя Петровича Бобинського міські бібліотеки Червонограда організували та провели цілий ряд цікавих і змістовних заходів – літературні вечори, поетичні години, книжкові виставки, тематичні полиці тощо.
   Так у бібліотеці-філії №2 було проведено літературну годину «Василь Бобинський – доба і доля». У бібліотеці –філії №3 увагу читачів привертає книжкова виставка «Василь Бобинський: літературний портрет». Літературні читання «Гаряче серце у залізному панцирі» відбулися у бібліотеці – філії №9, а міська бібліотека для дітей запросила юних читачів на вечір – елегію «Василь Бобинський - знаний і незнаний».
   У старій частині міста бібліотеки – філії №1 та №8 спільно провели цікавий захід – годину літературного портрету «Його життя – вогонь і боротьба». Перед початком заходу його учасники поклали кошик квітів до підніжжя пам’ятника Василю Бобинському.

   11 березня у читальному залі центральної міської бібліотеки відбувся літературний вечір «…Я жив думами і болями свого народу…»,присвячений життю і творчості Василя Бобинського.
   У залі – активні читачі бібліотеки, студенти гірничо-економічного коледжу,червоноградські поети,представниці Незалежного жіночого товариства «Прозерок», Соснівського Благодійного Фонду «Еко-Милосердя»
   Бібліотекар читального залу Ольга Тарадай ознайомила із творчою спадщиною Василя Бобинського, із виданнями його творів,представленими на виставці «Талант багатогранний і неповторний». Ця ж виставка на сайті бібліотеки розміщена як віртуальна.
   Ведучі вечора Руслана Федюк і Віра Олеш розкрили перед глядачами сторінки біографії поета, розповіли про його службу в Усусусах,про виїзд в радянську Україну і гірке розчарування в реаліях соціалізму,про арешт і північні табори,про репресії та долю дружини поета і його сина Бориса.
   У заході взяла участь колишній керівник міської організації Товариства книголюбів Іванна Левицька, яка розповіла про спорудження у Червонограді па’ятника Василю Бобинському
   Поетичні рядки Бобинського, його лірика і громадянська поезія пролунали у виконанні ведучих Руслани Федюк та Віри Олеш,працівників центральної міської бібліотеки Тетяни Остапюк і Галини Полянської, червоноградських поетів Людмили Ржегак та Михайла Репецького, поета з Жовківщини Богдана Бовшика, студентів гірничо-економічного коледжу Андрія Моськіна та Олени Демонової.
Пісню на слова Василя Бобинського виконав студент цього ж коледжу Іван Тлучкевич. Справжнім сюрпризом для учасників вечора стало виконання нової пісні на слова поета,яку виконали соснівчани – тріо «Галичанка»( музика соснівського композитора Ігоря Байора). У їхньому ж виконанні пролунала відома пісня «Оксано,Оксано» на вірш сина – Бориса Бобинського.
   Літературний вечір, який тривав майже дві години, завершився під схвальні оплески присутніх. Його організаторам вдалося приємно вразити глядачів, якнайповніше розкрити яскравий образ нашого талановитого земляка.
Також 13 березня в актовому залі гірничо – економічного коледжу відбулася святочна академія приурочена до ювілею письменника – галичанина за участю центральної міської бібліотеки та літературного об’єднання ім. Василя Бобинського

 

 

Статистика

265548
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий місяць
Вся статистика
142
159
1126
249222
2678
4344
265548
Your IP: 100.28.2.72
Server Time: 2024-06-16 18:24:48
Счетчик joomla
777step.net