Головна
  • Реєстрація

Родинне свято з казкаркою Іреною Яніцькою

"Всміхається сонце привітно й ласкаво,
Цей день на планеті хай щастям сія.
Хай війни стихають від сміху дитини,
Душа очищається , серце співа!"
Усмішка дитини - це, мабуть, найкраще , що може радувати погляд. У ній стільки щирості і довіри, що розтане навіть найсуворіше й загартоване проблемами серце...Так, ми сьогодні раділи дитячому сміху, співу, усмішкам на родинному святі "Щастя родини в усмішці дитини", яке відбулося 1 червня, в Міжнародний День захисту дітей в Червоноградській публічній бібліотеці. Мета свята - нагадати усім, що багато дітей у світі потребують захисту, любові, безпеки. І хто знав, що вже третій рік наші українські діти також будуть потребувати миру і захисту, що знову це свято прийде до нас з присмаком війни...
А ми дорослі чекаємо і наближаємо, як хто може, таку довгоочікувану Перемогу! І просимо Бога дати нашим діточкам мирне майбутнє, а самі активно творимо навколо нас духовний, мистецький, життєствердний простір, щоб і в час війни діти були оточені турботою, увагою, красою. І сьогодні, в задуманому нами Родинному святі гостею була казкарка Ірена Яніцька. Програма зустрічі була цікава і різноманітна. Діти і дорослі разом з письменницею   мандрували сторінками її казок, охоче підключалися в ігри, розваги, власноруч робили маски. 
Своїм співом нас зачарували вихованці школи  розвитку дитини "Домісолька" ( керівник - Ірина Сторощук ). 
Так гарно, приємно  було спостерігати за таким чудовим родинним спілкуванням, коли будь - якої хвилини мама допоможе, вона  поруч..адже діти були різні за віком, але і це не заважало чудовому  спілкуванню, вони, наче доповнювали одні одних...
А як цікаво  було брати автограф у письменниці, а потім разом і фотографуватися... Для багатьох це було вперше...Родинне свято вдалося! Дякуємо всім, хто цього дня був разом з нами, дякуємо за позитив і гарний настрій.
Дякуємо керівництву мережі "Солодощі" за смаколики для малечі.
Дякуємо Богу і ЗСУ за можливість спілкування без повітряної тривоги.

Літературна зустріч з Людмилою Охріменко

  30 травня у Червоноградській публічній бібліотеці відбулась зустріч з українською письменницею, волонтеркою Людмилою Охріменко. Пані Людмила народилася в місті Синельникове на Дніпропетровщині. Тривалий час жила й працювала у Криму. До повномасштабного вторгнення мешкала в Харкові. Нині знайшла прихисток в Івано-Франківську. У творчому доробку письменниці 9 книг. Три з них - на воєнну тематику: «Пригоди мухи в окропі на окупованій території», збірка «Волонтерські історії» у співавторстві з Михайлом Кащавцевим і роман «Оскар». Людмила Охріменко також – авторка книг «Пригоди дорослого Буратіни жіночої статі», оповідання «Заїда» в збірці інклюзивних оповідань «Terra інклюзія 2018» та роману «Легка поведінка». У цьому році вийшла з друку книга «Далека блакитна далечінь». У 2021 році пані Людмила була відзначена спеціальною відзнакою за найкращий роман («Оскар») на воєнну тематику Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Також вона Лауреатка премії імені Миколи Томенка за найкращу коротку прозу  у 2023 році за книжку «Волонтерські історії 2014-2022».
 Людмила Леонідівна розповіла присутнім, що писати почала ще в дитинстві, але вважала свою творчість аматорством. Війна та окупація Криму змусили її зайнятися волонтерською діяльністю і стали поштовхом до активної творчості та публікацій. Вона багато їздила з гуманітарними місіями у Луганську та Донецьку області, щоб допомогти добровольчим формуванням і підрозділам Збройних сил України. На тепер віддає прибуток від книжок на допомогу родинам загиблих і тим, хто пропав безвісти, а також на інші благодійні проекти, пов`язані з допомогою фронту.
Також пані Людмила детально розповіла про написання роману «Оскар»,в основі якого– історія українського розвідника, що потрапляє в полон на початку 2015 року. Він пройшов катування і знущання, а ще нелегкий вибір – здатися чи все ж таки боротися до кінця. Роман заснований на реальних подіях, а прототип головного героя сам запропонував написати його історію. І хоч працювати було важко, Людмила Леонідівна виконала свою місію  і написала книгу про справжню людину, справжнього чоловіка, справжнього українця, справжнього сина свого народу
У книзі «Волонтерські історії», відмітила авторка, зібрані  історії про відданість та мужність волонтерів, які зібралися разом з військовими на захист України у 2014 році. А книга «Муха в окропі на окупованій території» розповідає про трьох найкращих подруг, які опинилися у зоні окупації у своєму рідному місті Горлівці. Надзвичайно цікавими є твори  «Легка поведінка», «Пригоди дорослого Буратіни жіночої статі» та «Далека блакитна далечінь», у яких Людмила Охріменко ділиться своїми життєвими спостереженнями та враженнями, користуючись щоденниками, які накопичилися за майже сорок років.
 Зустріч з пані Людмилою не залишила байдужим нікого з присутніх. Талановита авторка, смілива жінка своїм оптимізмом захоплює та надихає. Всі бажаючі мали можливість особисто поспілкуватись з нею та придбати книги з автографом.

Десант військових письменників

 10 травня в рамках VI  Всеукраїнського форуму військових письменників в Червоноградській публічній бібліотеці та у Червоноградському військовому ліцеї Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного відбулись  зустрічі з авторами Михайлом Цимбалюком, Юрієм Костишиним («Кіт Характерник»), Тетяною Яремчук та Ольгою Криштопою. Модерувала зустрічі  директор КЗ «Червоноградська публічна бібліотека» Ірина Покотило.
Михайло Цимбалюк, поет, прозаїк, публіцист, журналіст, краєзнавець. Член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України. З перших тижнів повномасштабного вторгнення став до лав українських захисників. Є медиком артилерійського підрозділу. Попри непрості умови щодня продовжує працювати як письменник.  Автор книг поезій, прози, гумору й сатири, творів для дітей. Нагороджений багатьма преміями та відзнаками, зокрема, Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед народом України (2018), Орден «За мужність та професіоналізм» і не тільки. За період повномасштабного вторгнення росії  вийшли з друку дві його книги. Пан Михайло поділився своїми враженнями та емоціями, які відчував, перебуваючи на передовій. Також зачитав вірші з нової збірки «Калібри любови».
Юрій Костишин (псевдо "Кіт Характерник") воює у 44 артилерійській бригаді. Поміж боями на фронті встигає фотографувати на телефон природу та своїх побратимів. Знімки публікує у Фейсбуці. Тривалий час Юрій Костишин перебував на Донеччині, зокрема у районні Бахмута. Пан Юрій розповів присутнім, що, незважаючи на щоденні обстріли ворога, у найгарячіших місцях мав заняття, яке його підбадьорювало. Він фотографував. Згодом підписники відкрили ще й письменницький талант Юрка… Оповідки його щемливі і світлі. Нещодавно виставка його творчості була представлена у Вільнюсі.
Тетяна Яремчук, письменниця, авторка книги «Прощання з фіялками»,яка перемогла на всеукраїнському конкурсі імені Олени Теліги та Олега Ольжича, також була удостоєна нагород на конкурсах ім. Леся Мартовича, Василя Стефаника. Відома і як авторка дитячих книжок. Пані Тетяна розповіла гостям про свій твір «Прощання з фіялками». Головні героїні книжки жінки-солдатки, які в 1944 і 2022 роках опинилися у вирі війни. Доки чоловіки воювали, старша пережила примусові роботи у Німеччині, а  молодша намагалася знайти захист з доньками за кордоном. Письменниця порушує такі важливі запитання: чому розпочинаються війни? Як вижити в надскладних ситуаціях? Чому існує зло і як з ним боротися? та багато інших. У її книзі можна знайти змістовні відповіді.         Ольга Криштопа – вчителька української мови та літератури з Червонограда, волонтерка, громадська діячка. Авторка двох поетичних збірок "Кольорові негативи" та "Рими за дверима" та збірки малої прози "Ключі".Займається волонтерською діяльністю від 2014 року. Зокрема від початку Великої війни організувала й вела у своєму місті мовний клуб для охочих вивчити й удосконалити українську "РозМова". Пише про тих, хто воює, і про тих, хто вчиться їх чекати. Всі були захоплені чуттєвими та проникливими віршами пані Ольги.
 Не залишив байдужими нікого з присутніх Олександр Новацький, начальник служби зв’язків з громадськістю 710 бригади Держспецтрансслужби, який на завершення зустрічі коротко розповів про свою службу та подякував авторам  за цікаве спілкування. 
  Щиро дякуємо нашим гостям за зустріч, наповнену незабутніми враженнями та емоціями. Тані Пилипець та колективу Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука за організацію Всеукраїнського  форуму військових письменників. 
Дякуємо Михайлові Лапцю за сприяння в організації зустрічей в рамках форуму у Червонограді.
Дякуємо за фото нашому гостю, фотографу Ігору Машталєру.
492485486487
488489490
 

Запрошуємо до нас у бібліотеку

  Запрошуємо 10 травня о 14.30 на зустріч з авторами Всеукраїнського форуму військових письменників, що відбудеться у Червоноградській публічній бібліотеці (вул. С. Бандери, 11)

440749443 839768194858912 2810509131893279569 n 1

 

Вітаємо!

484

Презентація книги Олени Черніньки " Лемберґ: Мамцю, ну не плач "

  Презентація книги "Лемберґ: мамцю, ну не плач» відбулась 25 квітня в Червоноградській публічній бібліотеці, розпочати яку довелось в укритті через оголошену повітряну тривогу. Її представила авторка - письменниця, фотохудожниця, журналістка Олена Чернінька. Пані Олена – мама Воїна – Героя. Свою книгу вона присвятила єдиному сину, зниклому безвісти обороняючи Бахмут. Михайло пішов добровольцем на фронт у перші дні повномасштабного вторгнення росії. Весь час був у найгарячіших точках, ризикував життям, рятував товаришів, став улюбленцем побратимів завдяки своїй мужності, отимізму, поміркованому гумору. Завжди був попереду. І постійно думками і серцем з ним були мама і молода дружина Марта. Як вдалося їм пережити важку звістку про зникнення Михайла та долати щоденну тривогу та біль, яка не залишає ні на мить?  Пані Олена розповіла, що їй допомогли книги відомого австрійського психотерапевта Віктора Франкла, який писав: «Першими ламалися ті, хто вірив, що скоро все закінчиться. Після них ті, хто не вірив в те, що це коли-небудь закінчиться. Вижили ті, хто фокусувався на своїх діях…». Вона почала шукати сенс у творчості і через творчість видаляти біль. Писала пости у Фейсбук під хештегом #ЛембергМамцюНуНеПлач. Таким чином  спілкувалась із сином у листах до нього, згадувала цікаві історії з їхнього життя, описувала свій стан. Згодом ці короткі листи переросли в оповідання. « Мені почали писати багато незнайомих людей та ділитись своїми враженнями. Я отримала колосальну підтримку – говорить пані Олена - так народилась ідея зібрати написане в книгу».  Кожна глава у "Лемберг: мамцю, ну не плач" – окреме оповідання. Це спогади про дитинство Михайлика, його зрілість, формування мужнього воїна-захисника, відчуття мами від початку війни, розповіді військових побратимів. Написана книга майстерно та вишукано, з елементами болю і гумору. У ній, за словами авторки, немає жодного вигаданого слова. Лише відкрита правда, як відкрита рана. І велика віра в життя.
  Зустріч з Оленою Чернінькою не залишила байдужим нікого. У залі панували емоції, кожен з присутніх пропустив біль матері через себе. Модерувала зустріч письменниця Ніка Нікалео.
Низький уклін та подяка пані Олені за Сина – Героя!
480481
482483

Літературна зустріч з Володимиром Шовкошитним

  18 квітня в Червоноградській публічній бібліотеці відбулася літературна зустріч з неординарною, яскравою особистістю, неймовірно щирою та відкритою людиною Володимиром Шовкошитним – письменником, громадським та державним діячем, доктором філософії в галузі політології, який все своє життя працює на ниві відродження української нації.
Пан Володимир – засновник та головний редактор видавництва «Український пріоритет», місія якого відтворити історію України від першої писемної згадки про її теперішню територію до наших днів засобами художньої та науково-популярної літератури. Володимир Федорович  вважає, що тільки якісна, ґрунтована на фактах белетристика здатна викликати позитивні зрушення в колективній пам’яті та колективній свідомості нашої нації.
На зустрічі Володимир Федорович, як завжди неймовірно цікаво, презентував книги провідних українських авторів, які розкривають таємниці сучасної та стародавньої України «без міфів», охоплюють період від першої писемної згадки про територію, яка тепер є Україною, Скіфію, через епоху гунів, через княжу добу, через добу козацтва до часів УНР, другу світову, боротьбу УПА, Чорнобиль, Майдан і до наших днів а саме: трилогію Івана Білика «Скіфи», романи «Меч Арея», «Яр», трилогію Олександра Курися «Шлях Вітра», роман Барбари Можаровської «Анна Київська» Оксани Зененко "Побратим гетьмана", Володимир Шовкошитний «Кров-Свята», Лесь Качковський «Ігор — володар Руси», Іван Білик «Золотий Ра», Іван Білик «Похорон Богів», Іван Білик «Яр», Лесь Качковський «Вибір князя Аскольда» та багато інших.
Зустріч була надзвичайно інформаційно  цікавою завдяки потужному емоційному заряду, який завжди вміє завдати своїй аудиторії пан Володимир.
У ці непрості часи ми знову і знову повертаємося до найяскравіших моментів нашої власної історії. 
Це книги, які варто прочитати, щоб пізнати історію свого роду, гордий дух українських вольностей, починаючи від 512 року до н.е. і закінчуючи книгами вже цієї війни, нашої 900-літної війни із москалями.
  Дякуємо Володимиру Шовкошитному за інформативну та атмосферну презентацію!
478479
476477
 

Літературні зустрічі з Любов Відутою

  17 квітня в Червоноградській публічній бібліотеці та бібліотеці-філії №3 КЗ «Червоноградська публічна бібліотека» відбулись зустрічі з Любою Відутою - українською письменницею, поетесою і прозаїком. Любов Відута -  переможниця і лауреатка літературних конкурсів, авторка більше тридцяти книжок - поетичних і прозових, для дітей, підлітків та дорослих. Дебютувала в літературі в 2008 році. Переможець Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» в номінації «Сучасне українське фентезі» 2017 року за роман "Ловці думок". У 2021 році отримала звання "Золота письменниця України".
Дві зустрічі відбулись у Червоноградській публічній бібліотеці. Учні 10 класу Червоноградського ліцею (бібліотекар Кус Ірина) з допомогою Любові Відути пригадали її відомий роман-фентезі «Ловці думок», дізнались історію його написання. Також мали можливість ознайомитись з новою книжкою "За вкраденим часом", яка є продовженням попередньої історії. Пані Люба розповіла про свою творчу діяльність, співпрацю з художниками, участь у конкурсі «Коронація слова».
Спілкування з учнями 2-х класів початкової школи №11 ( вчителі Благута Наталя, Миронова Галина, бібліотекар Саніна Тетяна) відбулось у форматі «запитання- відповідь». Діти проявили надзвичайну ерудицію та інтелект. Їх цікавило все: Чи важко писати книжки? Яка улюблена книжка авторки? Коли приходить натхнення? Про що цікаво писати? Коли була написана перша книга? І не тільки. На всі запитання вони отримали вичерпні відповіді. Також із захопленням  розгадували плутанки та загадки, слухали вірші з дитячих книжечок Любові Відути.
Емоційно та яскраво пройшла  зустріч у бібліотеці -філії 3 КЗ "Червоноградська публічна бібліотека". Другокласники Гімназія № 10 (класні керівники Салабай Марія, Ковальчук Орися, бібліотекар Демчишин Лілія, асистент Барабаш Римма) дізнались, як друкуються книжки, читали вірші, розгадували загадки. Пані Люба розповіла дітям, які цікавинки, заховані за обкладинкою енциклопедії "Україна": про міста та корисні копалини, про врожаї, про козацтво та таємницю гетьманської булави. Родзинкою стала театральна постановка віршика разом з авторкою.
  Дякуємо Любові Відуті за цікаві зустрічі та змістовне спілкування.
470471475
472473474

Статистика

271348
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий місяць
Вся статистика
47
50
313
255893
3586
4892
271348
Your IP: 3.147.47.15
Server Time: 2024-07-27 13:01:41
Счетчик joomla
777step.net