Головна
  • Реєстрація

Літературна зустріч з Василем Ґабором

  Зустріч з українським письменником, літературознавцем, упорядником серії «Приватна колекція» видавництва «Піраміда» Василем Габором відбулась 7 серпня в Червоноградській публічній бібліотеці. «Приватна колекція»- це зібрання найкращих високохудожніх зразків української та світової літератури: романи, повісті, оповідання, новели, притчі, етюди, поезії, есе. Сюди увійшли твори шістдесятників – Н. Бічуї, В. Шевчука, Р. Іваничука, А. Содомори, представників Нью-Йоркської групи – Е. Андієвської, Б. Рубчака, Ю. Тарнавського та Б. Бойчука;  сімдесятників – О. Лишеги та М. Рябчука, вісімдесятників – Ю. Андруховича, Ю. Винничука і не тільки. Василь Габор представив деякі твори з «Приватної колекції» та відмітив, що не дивлячись на важкий воєнний час, у цьому році вийшли дві нових книги: Магія Парижа 20—30-х рр. ХХ ст: Антологія культурологічних есеїв українських письменників, журналістів та художників та Чар Венеції: Антологія культурологічних есеїв, подорожніх нарисів та етюдів українських учених та письменників першої третини ХХ ст. Також  пан Василь є автором збірки новел «Книги екзотичних снів та реальних подій» та один з авторів книги «Четверо за столом: Антологія чотирьох приятелів», історико-бібліографічного дослідження «Українські часописи Ужгорода (1867—1944)» та історико-краєзнавчого есе «Моє Шандрово», есеїв, літературних розвідок та інтерв’ю «Від Джойса до Чубая», нарису життя і творчості, бібліографії, публікацій «Іван Колос — поет Карпатської України» та багатьох інших творів та досліджень. Присутні,  з цікавістю слухали новелу «Павутинка-пір’їнка» в авторському читанні та були вражені щирістю та відвертістю письменника.
  По закінченні зустрічі бажаючі мали змогу придбати книги з «Приватної колекції» з автографом Василя Габора.

Біблія-це сила, що змінює життя

  Понад 700 книг отримали бібліотеки КЗ «Червоноградська публічна бібліотека» у подарунок  від Всеукраїнського фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія». Це книги релігійного та виховного характеру, а саме «Біблія» у перекладі професора Івана Огієнка, яка містить канонічні книги Святого Письма Старого та Нового Заповіту; « Біблія для юних читачів»- призначена для дітей 7-10 років, містить 92 біблійні історії, що оживають завдяки веселим та жвавим ілюстраціям; «Біблія для тебе» - збірка біблійних оповідань, викладених у певному історичному та хронологічному порядку, з коментарями, поясненнями та ілюстраціями для дітей старшого шкільного віку, а також дорослих читачів; Армор М.К. «Провідник до Біблії» - це довідкове видання пояснює біблійні теми та сюжети школярам та дорослим, які цікавляться Біблією, але ще не мали можливості її вивчати; «Уроки виховання характеру» - збірка з десяти практичних уроків, в яких розглянуто десять позитивних рис характеру людини; для наших наймолодших користувачів –  пізнавальні ілюстровані розмальовки і не тільки.
  Щиро дякуємо Всеукраїнському благодійному  фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія» за подаровані книги.
 

Літо з Суперкнигою

 «Літо із Суперкнигою» - проєкт, що стартував у бібліотеках – філіях №4 та №8 КЗ «Червоноградська публічна бібліотека» та реалізовується за сприяння місії Еммануїл, проєкту Суперкнига. Тож 14 липня наші юні книголюби переглянули «Двобій з велетнем», один з мультфільмів із серії «Суперкнига.
 По завершенні показу діти стали учасниками вікторини на уважність, наввипередки розв'язували головоломки та розфарбовували розмальовки з героями мультфільму. Ще читайлики отримали у подарунок наліпки а бібліотеки – комплект дисків з мультфільмами «Суперкнига».
Тож запрошуємо до наших книгозбірень, аби весело з друзями провести час за переглядом мультфільмів.

 

Медіаграмотність

  Інформаційні технології є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Тому важливо, розрізняти, які джерела можна використовувати для отримання достовірних даних, навчитись правильно оцінювати інформацію. Для цього необхідно володіти навичками медіаграмотності. 
Медіаграмотність — це сукупність знань, навичок та умінь, що дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати різноманітні повідомлення для різних типів медіа.
  9 червня у нашій бібліотеці відбувся тренінг  «Інформаційна війна: що треба знати про ворога для боротьби на інформаційному фронті», який провели Наталя Глаговська, начальниця відділу інформаційної політики Червоноградської міської ради та Олена Шматько, завідувачка НМВ ЛОУНБ, координатор РТЦ.
  Пані Наталя розповіла бібліотекарям про поширення фейків та різного роду маніпуляцій, для чого їх поширюють, що вказує на фейк. Зупинилась на сайтах, з допомогою яких можна перевірити достовірність інформації - «По то бік новин», «Стоп Фейк», «Без брехні» та інші. Також провела невеличке практичне заняття.
Пані Олена представила онлайн - презентацію «Медіаграмотність – запорука виграшу в  інформаційній війні», в якій детальніше розповіла, що таке медіаграмотність і яка місія бібліотеки – споживати компетентно будь-які повідомлення в мас - медіа, вміти створити свій медіа - проект. Також проаналізувала критичне мислення та ключові завдання атаки в інформаційному просторі. Бібліотекарі дізнались, як розрізнити неправдиву інформацію, яка буває дефектна, оманлива та шкідлива. Олена Василівна порадила присутнім ознайомитись з книгою «Нація овочів» Оксани Мороз, яка займається моніторинговими дослідженнями українських телеканалів, друкованих та онлайн видань та порадами Отара Довженка, медіа критика, редактора, журналіста, викладача кафедри журналістики і кафедри медіа комунікацій УКУ.
  Дякуємо Наталі Глаговській  та Олені Шматько за вичерпну, змістовну і корисну інформацію.

Наближаємо перемогу разом!

  Допомогти українській армії – обов’язок кожного українця. Не всі можуть воювати на фронті. Робота в тилу також знайдеться для кожного. Потрібно тільки усвідомити, що навіть найменша допомога наближає перемогу. Червоноградська публічна бібліотека долучилась до такої роботи ще з перших днів повномасштабного вторгнення. В наших силах було організувати в’язання теплих шкарпеток і ми це робили в зимові місяці. Пізніше ми долучились до пошиття балаклав, сьогодні ми організували підготовку смужок для маскувальних сіток, які рятують життя нашим захисникам. По мірі вільного часу долучаємось до плетіння. Вдячні нашим користувачам за розуміння і допомогу, за тканину для сіток.І надалі запрошуємо долучатись до цієї роботи всіх небайдужих, а зараз таких не повинно бути.
Слава Україні!
Героям слава!
Слава ЗСУ!
Повертайтесь живими додому!

Перші кроки до бібліотеки

  Дозвілевий час у бібліотеці вперше із задоволенням провели сьогодні майбутні першокласники, вихованці старшої групи «Колосок» Закладу дошкільної освіти ясла – садка №1 «Сонечко»: дивувались й пізнавали, відкривали для себе щось нове. Мандрівка книжковим містом «Завітай в бібліотеку, що від тебе недалеко» зацікавила дітей великим розмаїттям цікавих, яскравих книг, які хотілося усіх їх погортати. Дітям розповіли, що таке бібліотека, познайомили з правилами користування бібліотеки і книжечок, підготували цікаву добірку сучасних, дитячих книг, переглянули мультфільм.
Заряд гарного настрою отримали маленькі мудрагелики беручи участь у веселих конкурсах «Як я знаю казки» і «З якої це казки?», у грі – тренажері (фотозагадки) «Вгадай,що це?», розважальній грі «Відгадай, якщо зможеш?», вікторині «Чи уважний ти читач?» і не тільки.
  Діткам показали найстарішу книгу, порівняли найбільшу і малесеньку, що вміститься на долонці, найтовстішу і найтонкішу. В переддень Міжнародного дня захисту дітей, наші маленькі гості прийшли до бібліотеки з подарунками. Кожен приніс свій малюнок, який присвятив нашим воїнам, які захищають їхнє щасливе і радісне дитинство. І ми обов’язково їх передамо нашим воїнам. А в кінці нашої мандрівки на дітей теж чекали солодкі гостинці від працівників бібліотеки. І нехай, це було тільки перше знайомство з бібліотекою, та все пройшло в теплій, дружній та не вимушеній атмосфері. Адже ми всі, справді, дуже старалися.
Принагідно висловлюємо вдячність дирекції ЗДО ясла – садка №1, вихователю – методисту Наталії Романик, вихователю Наталії Шаблі, пом. вихователя Ірині Збишко, ст.медичній сестричці Анні Жук за співпрацю.

Націоналістичний рух на Наддніпрянщині 1920-1955 рр.

  17 травня в Центральній міській бібліотеці відбулась зустріч з кандидатом історичних наук, старшим викладачем кафедри новітньої історії України Запорізького національного університету Юрієм Щуром. Юрій Ігорович - автор більше 100 наукових статей, серед яких «На грані двох світів: український націоналістичний рух на Наддніпрянщині, 1920-1955 рр.», «Будь перший в боротьбі і перемогах: український націоналістичний рух на Запоріжжі (1920-1950-ті рр.)», «Запоріжжя й запорожці у боротьбі за незалежність України: героїчне ХХ сторіччя», «Життя і боротьба Іларіона Курила-Кримчака», «Весна 1918 року: у боротьбі за Запоріжжя» та «ОУН на території Запорізької області. 1940–1945. Документи і матеріали», «Товариство «Просвіта» на Запоріжжі у першій половині ХХ століття: нарис історії».
  У суспільстві довгий час поширювався міф про виняткову західняцькість УПА, про те, що упівці діяли лише в Західній Україні і не мали стосунку до земель на схід від Збруча. Насправді ОУН і УПА мала всеукраїнський характер, українці різних регіонів об'єднувалися навколо національно-визвольної ідеї та здобуття Української державності. Пан Юрій розповів про націоналістичний рух на Наддніпрянщині як один з важливих чинників загальноукраїнської національно - визвольної боротьби ХХ ст. Також присутні на заході, а це більше 60-ти людей різного віку, познайомились з діяльністю відомого українського історика, публіциста, політичного діяча, ідеолога українського націоналізму, одного з фундаторів УНА-УНСО на Донеччині Олександра Добровольського та наскільки потужною була діяльність ОУН у Донецькій області, взнали, чи вдалось врятувати архіви ОУН у 2014 році, що зберігались у Донецькій та Луганській областях , як здійснювалась комунікація між членами українського націоналістичного руху і не тільки .
  Дякуємо Юрію Ігоровичу за цікаву і таку необхідну у наш час зустріч та надіємось на подальшу співпрацю.

Христос Воскрес

Звістка радісна лунає!
Світ Ісуса величає
Великоднім дзвоном, співом,
Чистим серцем – повним віри,
Ясних, добрих сподівань!
Великодніх вам світань!

Статистика

220181
Сьогодні
Вчора
Тиждень
Минулий тиждень
Місяць
Минулий місяць
Вся статистика
74
42
168
205519
252
3394
220181
Your IP: 44.201.68.86
Server Time: 2022-10-05 14:39:26
Счетчик joomla
777step.net