• Реєстрація

Медіаграмотність

  Інформаційні технології є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Тому важливо, розрізняти, які джерела можна використовувати для отримання достовірних даних, навчитись правильно оцінювати інформацію. Для цього необхідно володіти навичками медіаграмотності. 
Медіаграмотність — це сукупність знань, навичок та умінь, що дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати різноманітні повідомлення для різних типів медіа.
  9 червня у нашій бібліотеці відбувся тренінг  «Інформаційна війна: що треба знати про ворога для боротьби на інформаційному фронті», який провели Наталя Глаговська, начальниця відділу інформаційної політики Червоноградської міської ради та Олена Шматько, завідувачка НМВ ЛОУНБ, координатор РТЦ.
  Пані Наталя розповіла бібліотекарям про поширення фейків та різного роду маніпуляцій, для чого їх поширюють, що вказує на фейк. Зупинилась на сайтах, з допомогою яких можна перевірити достовірність інформації - «По то бік новин», «Стоп Фейк», «Без брехні» та інші. Також провела невеличке практичне заняття.
Пані Олена представила онлайн - презентацію «Медіаграмотність – запорука виграшу в  інформаційній війні», в якій детальніше розповіла, що таке медіаграмотність і яка місія бібліотеки – споживати компетентно будь-які повідомлення в мас - медіа, вміти створити свій медіа - проект. Також проаналізувала критичне мислення та ключові завдання атаки в інформаційному просторі. Бібліотекарі дізнались, як розрізнити неправдиву інформацію, яка буває дефектна, оманлива та шкідлива. Олена Василівна порадила присутнім ознайомитись з книгою «Нація овочів» Оксани Мороз, яка займається моніторинговими дослідженнями українських телеканалів, друкованих та онлайн видань та порадами Отара Довженка, медіа критика, редактора, журналіста, викладача кафедри журналістики і кафедри медіа комунікацій УКУ.
  Дякуємо Наталі Глаговській  та Олені Шматько за вичерпну, змістовну і корисну інформацію.
777step.net