• Реєстрація

Брати Капранови « Забудь – річка»

Ірина Покотило, бібліотекар Інтернет - центру

   29 жовтня в центральній бібліотеці міста Червонограда відбулась презентація нового історичного роману українських письменників, видавців, громадських діячів Братів Капранових «Забудь-річка» за сприяння Володимира В’язівського. Назву своєї книги письменники віднайшли в українській міфології, адже «Забудь-річка» - старий язичницького символ, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями в кожній українській родині.
   Як розповіли Віталій та Дмитро Капранови сюжет «Забудь-річки» анітрохи не фантастичний, ідея роману виникла з родинної історії, знайомої багатьом українцям: «ми, як і кожна людина маємо двох дідів. Але у нас є особливість. Один дід – червоноармієць, кулеметник, важкопоранений при звільнені Севастополя, має орден червоної зірки – словом, за радянськими канонами, герой. А другий – 58 стаття, ворог народу, який все життя себе гордо іменував ворогом народу. За Радянського союзу доводилось пишатись одним дідусем, не згадуючи про іншого.»
   Тож у романі троє молодиків потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. За примхою долі комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. А тепер уявіть, що за багато років потому у 2010 їх нащадки жінка – юрист Уляна Кравченко і моряк Степан Шагута зустрічаються, закохуються і виявляють, що їх поєднують не лише спільні почуття , а й можливо спільний родич з далекого минулого часів Другої світової війни.
   Окрім «Забудь-річки» брати Капранови привезли із собою Збірку «Я like Україну!», роман «Щоденник моєї секретарки», «Мальовану Історію Незалежності України» та роман-збірник «Кобзар 2000»
   Під час презентації письменники багато жартували, зокрема про те, що серйозну книгу від несерйозної можна відрізнити за наявністю закладки.
   По закінченню презентації кожен охочий, а таких було багато, міг поспілкуватись з письменниками, придбати книги та отримати автографи Братів Капранових.
   Більше фото шукайте на нашій сторінці у Facebook: https://www.facebook.com/CervonogradskaCBS

 

777step.net