• Реєстрація

Презентація " Історія людини, яка визначала історію"

Надія Пилипчук,провідний методист МЦБС

   12 червня у Червоноградській центральній міській бібліотеці проходила цікава зустріч з Ігорем Дерев’яним - магістром історії, старшим науковим співробітником Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» та координатором проекту «Електронний архів визвольного руху» Данилом Саламіним. У стінах бібліотеки Ігор Дерев'яний презентував свою книгу "Сила волі. Євген Коновалець", а Данило Саламін - «Електронний архів українського визвольного руху». Книга"Сила волі. Євген Коновалець" - перша ілюстрована біографія засновника ОУН. У книзі — документи та свідчення очевидців, власні спогади, унікальні фотографії.
   «Євген Коновалець був творцем однієї з найкращих частин української армії у війні за державність 1917—1921 років. Його життя — це історія військовика, який умів воювати, але чудово опанував політичні методи боротьби. Історія політика, котрий робив усе, щоб об’єднати Схід і Захід. Історія лідера, що після поразки зумів дати нову надію й підняти на нову боротьбу», — каже автор книги історик Ігор Дерев’яний.
   "Електронний архів визвольного руху" avr.org.ua є спільним проектом Центру досліджень визвольного руху, Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного музею «Тюрма на Лонцького». Сьогодні в Е-архіві доступні копії 11004 документів. Місія проекту — робити минуле доступним. Тут можна знайти імена та прізвища, дати народження, професії, діяльність, що призвела до арешту, винесені вироки, попередні ув’язнення, кінець поточного терміну ув’язнення, адреси родин та адреси у в’язниці чи засланні.
   Задля цієї зустрічі в читальному залі бібліотеки Ольгою Тарадай,бібліотекарем I категорії була організована розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Безсмертний лицар:Євген Коновалець»
Організатори зустрічі: Центральна міська бібліотека та Інформаційно-методичний центр освіти.

777step.net