• Реєстрація

200-річчю Т.Г. Шевченка присвячується…

Г. Полянська, бібліотекар відділу обслуговування

   До урочистої дати з дня народження Тараса Шевченка у Червоноградській центральній міській бібліотеці підготовлено низку заходів.
   Оформлена книжкова виставка «Ти – незгасаюча зоря, що душі наші воскрешає». Тут представлено видання «Кобзаря» різних років, якими володіє книгозбірня; висвітлено творчу спадщину як Шевченка - поета, так і Шевченка – художника; а також книги біографічного характеру, спогади сучасників, висвітлений образ Кобзаря в художній літературі.
   1 березня у читальному залі бібліотеки відбулося літературно-мистецьке свято «Голос поета віщий в наші ввійшов серця». Почесним гостем на ньому був заслужений артист України бандурист Остап Стахів. Завітали також гості зі Львова, Сокаля, Нововолинська, червоноградські митці. Звучали вірші Тараса Шевченка, пісні на його слова, показаний уривок з драми «Назар Стодоля». Роман Магоцький – талановитий майстер вишивки бісером з Комарно, представив власноруч вишитий портрет поета. На завершення всі, хто був у залі, спільно заспівали духовний гімн України «Боже, великий єдиний».
   У кожного віку – свій Шевченко і кожне покоління сприймає його по різному. Для старшокласників бібліотекарі підготували усний журнал «Шевченко для усіх століть». Присутні були учні 8-го класу СШ № 12. Запрошений на зустріч Демчук Богдан Іванович розповів про свою колекцію «Кобзарів», які він збирає протягом життя. Учні декламували свої улюблені вірші, слухали записи пісень на слова Тараса Шевченка. Цікаво було дітям дізнатись і нові, раніше невідомі їм, факти із життя поета, а мультимедійна презентація «Живий у бронзі і граніті» познайомила із пам ‘ятниками Великому Кобзарю в Україні та закордоном.

200-richchiu-t-h-shevchenka-prysviachuietsia-7

 

777step.net