• Реєстрація

Понад Крутами вічність - у сурми сурмить

"…Безвусі, юні, вічно молоді ви склали
голови за рідний Київ, скріпивши крок
державницькій ході, вписавши подвиг
у свободи вияв."
(Славутич Я. «Крутянці»)

29 січня 1918р. сталася подія , яка зараз вважається знаковою. Хтось її називає поразкою або трагедією, хтось перемогою або тріумфом. Це бій під Крутами, де українські юнаки зупинили наступаючих на Київ більшовиків. Вони загинули і власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію визвольних змагань нашого народу. Адже коли до такої самопожертви здатна молодь - нація незнищенна.
В пам’яті поколінь назавжди залишиться подвиг студентів, що полягли під Крутами в боротьбі за вільну Україну.
До річниці подвигу Героїв Крут у бібліотеках Червоноградської МЦБС пройшло ряд заходів:
Працівники бібліотеки-філії №5 презентували виставку-реквієм «Вічна слава в кетягах калини», де були представлені проникливі поезії Олександра Олеся, П. Тичини, В. Поліщука та ін. присвячені пам’яті загиблих. Також виставку доповнювали матеріали з періодичних видань.
Година історичної пам`яті «Згадаймо юність, що горіла в Крутах» пройшла у бібліотеці-філії №9. Учасники заходу розповіли, що вони знають про цю дату в історії нашої держави, а також було проведено огляд літератури біля книжкової виставки "Понад Крутами вічність - у сурми сурмить".
У січні 1918 року саме сила національної ідеї покликала молодь і студенство столиці новонародженої Української Народної Республіки стати на захист рідної країни. Подвиг і самопожертва цих юнаків - дороговказ всім наступним поколінням.

 

777step.net