• Реєстрація

Мандруємо світом книги

Ольга Бондарчук, провідний бібліотекар філії №9

   Відродження читання, як духовної потреби дитини, є пріоритетним напрямком роботи бібліотеки-філії №9. Адже маленький читач тільки вступає в життя, у нього ще немає достатньо досвіду, і тому книги повинні стати для нього невичерпним джерелом знань, надійним другом і порадником.
   Зараз частіше Інтернет замінює процес спілкування з книгою та роздуми над прочитаним. Працівники бібліотеки не втомлюються повторювати слова митрополита І. Огієнка: «Читання – це праця корисна та приємна. Тому читайте завжди і всюди, де тільки є для цього можливість, тоді читання стане Вашою звичкою, а вона є ознакою висококультурної людини…». В нашій бібліотеці оформлено мальовничий стенд «Сад читачів». В цьому «саду» представлено кращих читачів, для котрих книга стала необхідною і потрібною.
   Спільник Каріна, учениця 4-В класу СШ №8, вперше прийшла до бібліотеки в шестирічному віці. Починала читати коротенькі оповідання, казки, а тепер для неї книга на 100 - 200 сторінок не проблема. Великий читацький «стаж» мають Мельник Тетяна, учениця 7-го класу СШ №2 та Клюса Павло, учень 8-го класу СШ №9. Павло привів до бібліотеки і свою маленьку сестричку, яка є дошкільнятком, але вже зараз залюбки вибирає собі книжечки, які потім читає для неї старший брат. Рейнгардт Владислав навчається в 3-А класі СШ №10. Відвідує бібліотеку порівняно недавно - з березня минулого року, але аналізуючи його читацький формуляр,бачимо, що спілкування з книгою стало для нього звичайним і, що дуже важливо, приємним та улюбленим заняттям.

   Два брати Віктор і Марко Гудими - учні гімназії, є читачами три роки. Протягом цього часу їх уподобання урізноманітнювалися, змінювалися. Серед прочитаних книг, крім художньої літератури, багато галузевої: природничої, технічної.
Читацький формуляр Слободян Ілони, учениці 4-А класу СШ№5, як чималенька книжечка. За три роки, що дівчинка є читачем бібліотеки вона прочитала майже 100 книг.
   Активною читачкою є Бовтюх Валерія, учениця 5-В класу СШ №8. Крім читання дівчинка залюбки бере участь у всіх масових заходах, що проводяться в бібліотеці. Остапчук Аліна, учениця 6-А класу СШ №10, користується нашими книжковими фондами два роки. За цей час у неї сформувався гарний літературний смак. Дівчинка вміє з великої кількості книг вибрати якісну і високохудожню літературу. Учениця 6-А класу СШ №5 Бурда Анна є читачкою бібліотеки з 3-го класу. Звичка читати гарні книги є для неї повсякденною справою. Серед її уподобань книги українських письменників: В.Нестайка, Л.Ворониної, Г.Малик.
   Ми сподіваємося, що діти, відчуваючи увагу, тепло та професійні можливості бібліотекарів у забезпеченні їхніх читацьких потреб та інтересів, відгукнуться своєю читацькою активністю та будуть поступово повертатися до книги, до бібліотеки. Бібліотекарі ж їм скажуть: "Браво, читачі!", "Читати модно і престижно завжди", "Ласкаво просимо до бібліотеки!"

777step.net